Gminny Ośrodek Kultury w Lubrzy organizuje ?XIII Stół Wielkanocny - tradycje kulinarne gminy Lubrza, gmin partnerskich i ościennych?.

Pomysł organizacji Stołów Wielkanocnych zrodził się dla zachowania tradycji jak również podkreślenia różnorodności w obyczajach i obrzędach mieszkańców zamieszkujących pogranicze polsko-czeskie, których przodkowie przybyli na te ziemie po II wojnie światowej, jak również tych, którzy zamieszkiwali ją od wieków. Przekazywanie następnym pokoleniom tradycji obrzędowych jest ważnym elementem edukacyjnym dla zachowania tożsamości zarówno etnicznej jak i narodowej.

Do wzięcia udziału w Stole Wielkanocnym zaproszeni są mieszkańcy naszej gminy, gmin partnerskich z Republiki Czech oraz gmin ościennych. Poznajemy wzajemnie swoje tradycje, przybliżamy sobie historię pogranicza polsko ? czeskiego.

W bieżącym roku ?XIII Stół Wielkanocny ? tradycje kulinarne gminy Lubrza, gmin partnerskich i ościennych? będzie organizowany w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubrzy w dniu 13.03.2016 r.

Obraz: Obraz dodany przed 2020 rokiem nie ma jeszcze ustawionego opisu
Obraz dodany przed 2020 rokiem nie ma jeszcze ustawionego opisu

Spotkanie opłatkowe z seniorami w Lubrzy

Publikacja: poniedziałek, 1 lutego 2016r.

W dniu 17.01.2016r. w GOK w Lubrzy odbyło się spotkanie opłatkowe z seniorami.

Santo Subito

Publikacja: wtorek, 8 marca 2016r.

GOK w Lubrzy i Parafia pw. Św. Jakuba Starszego w Lubrzy zapraszają w dniu 03.04.2016r. o godz. 15.00 do Kościoła pw. Św. Jakuba Starszego w Lubrzy na spektakl teatralny "SANTO SUBITO".