GOK w Lubrzy i Parafia pw. Św. Jakuba Starszego w Lubrzy zapraszają w dniu 03.04.2016r. o godz. 15.00 do Kościoła pw. Św. Jakuba Starszego w Lubrzy na spektakl teatralny "SANTO SUBITO".

Santo Subito, to widowisko muzyczne, które za pomocą jedenastu utworów obrazuje drogę do świętości Karola Wojtyły. Narracje spektaklu prowadzą trzy anioły: Rafał, Michalina oraz Gabriela, które towarzyszyły Karolowi Wojtyle od narodzin po kres jego ziemskiej wędrówki. Przywołują oni cytaty i wspomnienia najważniejszych stacji życiowych Jana Pawła II.

Największym atutem "Santo Subito" jest to, że posługując się językiem współczesnej muzyki budzi wśród słuchających wielkie, niekłamane poruszenie. Epickie, wzruszające kompozycje, znakomite aranżacje i świetne wykonanie wokalne sprawiają, że spektakl na długo pozostaje w pamięci. W klimat każdego z utworów wprowadzają poetyckie introdukcje, które nie tylko nakreślają tematykę spektaklu ale i w połączeniu z muzyką tworzą niezwykły melanż dźwięków.

XIII Stół Wielkanocny

Publikacja: poniedziałek, 22 lutego 2016r.

Gminny Ośrodek Kultury w Lubrzy organizuje ?XIII Stół Wielkanocny - tradycje kulinarne gminy Lubrza, gmin partnerskich i ościennych?.

Tak powitano wiosnę

Publikacja: czwartek, 24 marca 2016r.

W dniu 21.03.2016r. w GOK w Lubrzy dzieci przywitały z radością I Dzień Wiosny, uczestnicząc w grach i zabawach prowadzonych przez animatorki z Krainy Eldorado.