„Zakuka, od Żany i Kuby, co z głosu i strun, co z etno i elektro, co w polu z rana, kukułka zakukała…"


Obraz:

Zakuka to zespół kreujący swój autorski styl wykorzystując tradycyjne ludowe melodie i teksty w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami. Ich koncert to opowieść łącząca przeszłość z przyszłością, którą tworzą z publicznością. Zakuka to coś więcej niż muzyka, dobra zabawa i historia… to powrót do własnych korzeni, które są podstawą budowania tożsamości we współczesnym świecie.
Zespół Zakuka za działalność koncertową otrzymał Opolską Markę 2019 oraz honorowe wyróżnienie za "odważne zastosowanie folkloru w muzyce popularnej" na XXX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe 2020" w Lublinie.
Grupę Zakuka tworzą wokalistka Żaneta Plotnik i gitarzysta Jakub Mitoraj, występujący na scenie wspólnie z muzycznymi przyjaciółmi (Michał „Malina” Maliński – perkusja, Mateusz Dźwigała – piano, Opole Quartet).
W maju 2020 roku został wydany maxi- singiel ZAKUKA na którym zostały umieszczone utwory zapowiadające debiutancki album grupy. Singiel „Słoneczko się skryło” w maju 2020 znalazł się na playliście Radia Opole.
„Zakuka, od Żany i Kuby, co z głosu i strun, co z etno i elektro, co w polu z rana, kukułka zakukała…", to właśnie my, Żaneta i Kuba – marzyciele wierzący w swoją wizję, korzenie, kreatywność i wolność…
www.zakuka.plPoprzedni artykuł

Następny artykuł

Obraz miniaturka, zapowiedź artykułu numer: 95

Muzyczna Stodoła 2021 - Kagyuma

Publikacja: poniedziałek, 26 lipca 2021r.

Przeczytaj

Ostrzeżenie

Próbujesz otworzyć odnośnik otwierany w nowym oknie (zewnętrzny). Potwierdź, że chcesz przejść do tej strony: